Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglický plnokrevník

17. 7. 2012
 
 
 

 

 

Zakladatelé chovu anglického plnokrevníka jsou tři hřebci arabského původu, kteří byli dovezeni do Anglie v 17. a 18. století. Jejich zvučná jména znějí: Byerley Turk, Darley Arabian a Godolphin Barb. Tito hřebci byli kříženi s domácími dostihovými klisnami. Jejich potomci vykazovali takové schopnosti, že popularita dostihů úchvatně stoupala. Dostihové závodiště v Newmarketu a v Ascotu jsou přímým výsledkem stoupající popularity.

Původem pochází z Anglie. Jeho hůlková výška dosahuje až 170cm. Angličtí plnokrevníci existují ve všech základních barvách. Angličtí plnokrevníci mají odvážnou, bojovnou a aktivní povahu.

 

 

AP je ušlechtilý, elegantně stavěný kůň. Jeho tělo je svalnaté, silné, a přesto jemné. Hlavu má ušlechtilou s rovným profilem a bystrým okem. Jeho dlouhý krk je mírně klenutý a přechází ve výrazný kohoutek. Hřbet je kratší a pevný. Záď je silná a bývá rovná nebo mírně sražená. Končetiny anglického plnokrevníka jsou suché a výborně stavěné. Pod jeho jemnou kůží jsou zřetelně znát cévy, srst má hedvábně jemnou.

Anglický plnokrevník je známý svojí výkonností v dostihovém sportu. Mimo to je to plemeno vhodné i pro drezuru, parkury i pro lov.

Díky stavbě tělá má angl. plnokrevník prostorný krok, prostorný a plochý klus a vynikající cvalové a skokové schopnosti. AP je nejrychlejší ze všech plemen koní.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 16873
Měsíc: 300
Den: 7